Polyurea Su Yalıtımı

Zemin kaplama ve Su yalıtımı uygulamarı doğrudan renklendirilerek istenilen renkte uygulanabilme avantajının yanında uygulama bitiminde RAL renklerinde UV dayanımlı, fiziksel ve kimyasal dayanımlı son kat Poliüretan Top Coat renk seçenekleriyle eski yada yeni yapılarda sınırsız renk çözümleri sunar.

Polyurea Kaplama

Polyurea su yalıtımıuygulamasının bilinen su sistemlerle karşılaştırıldığında %100 aderans ile daha güçlü yapışma özelliği, % 250 ve üzeri daha fazla esneklik ve yüksek yırtılma direnci, bitki kimyasallarına ve köklerine dayanım özelliği, hızlı uygulanabilmesi ( günde 750 m² ile 1000 m² ),çok hızlı kürleşme (3-8 saniye) ve uygulama alanlarını 15-20 dakika gibi kısa zamanda kullanıma açılabilme özellikleri belirleyicidir.Püskürtülerek ekyersiz olarak uygulanan Sprey Polyurea çatlak örtme özelliği sayesinde; dilatasyonlarda, baca dipleri, girinti çıkıntı gibi karmaşık detayların çözümünde mükemmel sonuç verir.

Polyurea Su Yalıtımı

Polyurea su yalıtımı, teras, balkon ve perde betonların su yalıtımı ile ilgili detaylı bilgileri, başlıklar halinde bu yazıda anlatmaya ve teknik avantajlarını daha anlaşılır kılmaya çalışacağız.

Su yalıtımı ile su yapılardan uzaklaştırılabilir veya yapılara sudan etkilenmeyen kaplamalar yapılabilir. Yapıların, her yönden gelebilecek suya veya su buharına karşı korunmaları için, yapının dış alanlarında gerçekleştirilen işlemlere su yalıtımı denir.

Polyurea Su Yalıtım Yetenekleri

Polyurea olağanüstü mucizevi bir üründür. Polyureaları mucizevi kılan tek bir özelliğinin en iyi olması değildir. Polyurea su yalıtımı sektöründe kullanılan birçok ürünün en iyi özelliklerini kendi bünyesinde taşır. Örneğin; bir ürün çok iyi esnekliğe sahipken aynı zamanda yağmur suyu asitlerine dayanıklı olmayabilir. Diğer taraftan başka bir ürün çok iyi yapışma özelliğine sahipken aynı zamanda darbelere karşı dayanıklı olmayabilir.

Polyurea Uçucu Organik Madde (VOC) İçermez

Su yalıtımında polyurea VOC içermez, VOC (Volatile Organic Compounds )Uçucu Organik Bileşiklerin kısaltılmışıdır. VOC’ler, çevreye ve insan sağlığına zarar verici özellikte kimyasallardır. Çevreye salınan VOC emisyon miktarını düşürmek, toplam olarak çevre ve insan sağlığını korumak amacıyla çeşitli düzenlemeler yapılmış ve kanunlar çıkartılmıştır. Su yalıtımında kullandığınız polyurea sadece su yalıtımını sorunsuzca çözmekle kalmaz, aynı zamanda yapınızı çevre ve insan sağlığına duyarlı kılar.

Kürlenme nedir ?

Polyurea su yalıtımı uygulamasıyla birlikte akışkan organik kaplamanın yüzeyde bir sert filme dönüşmesi süreci. Bu süre iş teslim sürelerini doğrudan etkilemektedir. Sürme esaslı ürünlerde bile bu süre en az 8 saat iken polyurea su yalıtımında sadece 1 dakikadır. Bir dakika sonra üzerinde yürüdüğünüzde polyurea artık yapışkan değildir.

Aderans nedir ?

Aderans farklı yapı malzemelerinin birbirlerine yapışma derecesidir. Polyurea su yalıtımında ve diğer kaplamalarda beton, ahşap, metal, bitüm vb. tüm yüzeylere çok iyi yapışarak yüksek aderans sağlar. Polyurea kuru film tabakasının yüzey üzerinde kabarmadan, ince tabakalar halinde kalkmadan ve / veya çatlamadan yüzey ile birlikte çalışabilme kabiliyeti yapınızın uzun süreler sağlıklı bir şekilde korunmasını sağlar.

Klasik sistem su yalıtım uygulamalarında bir takım su yalıtım ürünleri birleştirilerek ( örneğin membran) su yalıtımı yapılmaya çalışılır. İklimsel etkiler ve yağmur suyu asitleri malzemenin birleşim noktalarından zaafa uğramasına neden olur. Polyurea su yalıtımı püskürtülerek sıvı olarak uygulandığından herhangi bir derz veya ekyeri oluşturmaz. % 100 kapalı hücre yapısına sahip polyurea ile risksiz su yalıtımı yapılmış olur.

 

Polyurea Sprey Kaplama

POLYUREA SU YALITIMI

Polyurea Sprey Kaplama uygulaması püskürtme yöntemi ile uygulandığından dolayı yek paredir. Polyurea %500’ün üstünde esneklik ve olağanüstü mekanik aşınma dayanımı bir arada sağlayan tek üründür.Bu özelliğinden dolayı su yalıtımı ve zemin kaplaması tek bir malzemeyle sağlanmış olur.

POLYUREA ZEMİN KAPLAMA

Zemin kaplamaları uygulamalarında kullanılan ham madde saf polyurea‘dır. Saf Polyurea; yağ, benzin ve diğer pek çok kirletici maddelere karşı yüksek kimyasal dayanımlı ve su geçirmezdir.Zemin kaplama sistemleri özellikle yüksek darbe, aşınma ve kimyasal dayanım istenen kimya, gıda, ilaç ve tekstil gibi endüstriyel ortamlar ile Polyurea teras su izolasyonu, çatı izolasyonu, araç kasa kaplama, otopark zemin kaplama, depo zemin kaplamaları uygulama alanlarından bazılarıdır.

POLYUREA SPREY KAPLAMA

Polyurea kaplama uygulaması yapılacak uygulama alanının büyüklüğü veya uygulama kalınlığı ne olursa olsun zemin kaplama ve su yalıtımı uygulaması ek yersiz yani yekpare olarak uygulanır. Polyurea kaplama uygulaması; teraslardan temellere, otoparklardan uçak pistlerine, havuzlardan su depolarına, asfalt kaplı zeminlerden seramik kaplı zeminlere, tribünlerden köprülere, dış alanlardan iç alanlara %100 polyurea su yalıtımı ve zemin kaplamasına olanak tanır.

Benzer Yazılar