Epoksi Kapalama

Portakal kabuğu desenli epoksi, Otoparkların vazgeçilmezi

Epoksi portakal kabuğu yüzeyde bıraktığı portakal kabuğu deseni ve içerdiği reçinelerden dolayı zeminde kaymaz özelliğine sahiptir. İnsan ve araç trafiğinin yoğun olduğu bölgelerde tercih edilebilir. Ekonomik oluşu ve yüzey temizliğinin kolay olması avantajları arasındadır. Hijyenik olması gereken hastane ve laboratuvar gibi alanlarda tercih edilir. Zemin tozuma yapmaz ve su emilimi olmaz.

Temizliği son derece kolaydır ve sağlığa hiçbir zararı yoktur. Portakal desenli epoksi depolar, atölyeler, yemek üretim fabrikaları, liman, tersaneler, sanayi, tekstil fabrikaları, arıtma ve atık su tesisleri, hangarlar, otoparklar gibi makine basıncına maruz kalan zeminlerde de uygulanır.

Uygulamanın çok kısa sürede gerçekleşmesi, herhangi bir sorun olduğunda bölge tadilatının kolay olması ve çok çeşitli renk seçenekleri sunmasından dolayı kaliteli uygulamadır. Uzun ömürlü yapısı ile 20 yıldan fazla kullanılabilir. Darbelere karşı dayanıklıdır.

Derzsiz bir yüzey oluşturan epoksi, zamanla direnç özelliğini yitirmez. Bütün bu özellikleri beraber düşündüğümüz de epoksi günümüzde daha fazla tercih edilmektedir.

Benzer Yazılar