Ahır Barınak | Sprey İzolasyonu

Hayvanların doğal ortamları dışındaki ısınma / soğuma dengelerini biz insanlar çözebiliriz. Çiftlik, ahır, hayvan barınakları gibi ortamlarda kış aylarında üşüyen, yazın sıcaktan bunalan hayvanların verimlerinde ciddi düşüşler olduğu bilimsel ve yadsınamayacak bir gerçektir.
Hayvansal üretim yapan bu çiftliklerin yüksek olasılıktaki ısı kayıplarını önlemenin temel koşulu izolasyon sağlamaktır. Çiftlik sahipleri bu sorunu elbette en ekonomik ve kalıcı şekilde yaptırmak ister. Polüretan ile yapılacak ısı yalıtımları her türlü hayvan çiftliği için vazgeçilmez altyapı şartıdır.
Hayvan barınaklarındaki altyapı ve üstyapı şartlarından bir tanesi de polyürea ile su yalıtımı sağlamaktır. Hayvan barınakları da diğer tüm yapılar gibi yağmur, kar sularına maruz kalacak ve aşınacaktır. Hayvanların barındığı bu alanların korunması zorunluluğundan ötürü hayvan barınakları polyurea zemin kaplamaları asla ihmal edilmemelidir. Hayvan barınaklarının ileriki aşamalarda tadilat gerektirdiği durumların önlenmesi için de birebir olan polyürea kaplamaları adına tüm çözümler spreynet yalıtım.
Hayvanların ve bitkilerin ortam olarak vücut ısılarına uygun ortamlar olması gerekir. Kışın üşüyen, yazın terleyen hayvanların ve bitkilerin verimlerinde ciddi düşüşler görülebilir. Uygun seviyede sıcaklık, nem ve hava sirkülâsyonu olması gereken bu tesislerin, istenilen ortam şartlarına kavuşması ısı yalıtımı ile mümkündür. SpreyNet sprey poliüretan köpük uygulaması çiftliklerin atermit,sac,trapez çatılarının altında ters tavan yüzeyine sıklıkla uygulanır.

Benzer Yazılar